Rektor i Prorektor - To oni dbają o całą Akademię oraz jej uczniów. Mają za zadanie pomagać i wyznaczać zadania uczniom, konsultując się z resztą czarodziejów z poza Aretuzy oraz dodatkowo trzymają pieczę nad wszelkimi sprawami wyspy Thanedd. Są więc nie tylko opiekunami młodych czarodziejów, lecz także swego rodzaju mistrzami w całej Aretuzie oraz Loxii.

Najwyższa Rada - są to już niezależni od Akademii czarodzieje. W przeciwieństwie do innych czarodziejów niższej rangi - tutaj nikt nie wyznacza z góry określonych zadań, gdyż członkowie rady czarodziejów mają prawo do własnego wyboru zajęć, no, może pod subtelnym naciskiem Kapituły. ;) Zatem od tego poziomu istnieje pewna autonomia. Ponadto czarodzieje tego poziomu zwykle obejmują szczególne stanowiska opieki nad daną krainą, gildią, czy złożonym systemem np. ubrań i zbroi.

Mistrzowie - To tzw. Archowie. Oni także obejmują opiekę, lecz tym razem na znacznie szerszą skalę. Są to m.in. Mistrzowie do spraw graczy, wyglądu świata, walki, zadań (questów), balansu itd.

Kapituła - to właśnie członkowie Kapituły kierują szeroko rozumianym rozwojem muda i podejmują najważniejsze dla Vatt'gherna decyzje. Do kapituły zaliczają się Mistrzowie oraz Rektor Akademii.

Arcymistrz - Mudowy administrator, starający się utrzymać w ryzach porządek na Thanedd, a także na stronie oraz forum muda.

Tytuły specjalne:

Konsul - Gość, lub doradca spoza świata Vatt'gherna.

Absolwent Akademii - To po prostu "emeryt". Wysłużony czarodziej, który nie wspomaga już aktywnie rozwój muda, lecz ma prawo do tego, by przebywać zarówno na Thanedd, jak i w innych krainach, ze względu na zasługi. Trzeba naprawdę włożyć wiele pracy i wysiłku w rozwój muda, by zasłużyć na taki tytuł.