www.vattghern.com.pl

Forum muda Vatt'ghern
Teraz jest So sty 20, 2018 14:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 18:11 
Czarodziej

Mam małą prośbę do każdego kto czuje się na siłach. Łącznie potrzebuję 6 lokacji lasu nad rzeką. Niezbyt gęste drzewa, jakieś sitowie... Co uważacie. Dobrze by było gdyby znalazły się tam wzmianki o aktualnej porze roku, oraz czy jest dzień czy noc. Opisy do wszelkich itemów na danej lokacji także mile widziane ;)
Jeśli ktoś do tej pory nie opisywał, nie ma problemu. Służę radą i pomocą.

PostNapisane: So mar 14, 2009 17:30 
Czarodziej

Prośba nadal aktualna, naprawdę nie znajdzie się nikt chętny? Każda pomoc przyspiesza otwarcie ;)
Nie kilka, to choć jedną czy dwie lokacje.

PostNapisane: N mar 15, 2009 10:10 
Witam :)
To mój pierwszy post tutaj, zatem wypada mi się przywitać, co też niniejszym czynię.

Coś spłodziłem, lecz bardzo proszę o informację, czy taki styl w ogóle się nadaje, jeżeli tak, w jakim kierunku muszę iść, żeby był bardziej przydatny.

Granica lasu
v.1
Opis: Zaznacz cały
Kilka niewielkich drzew o cienkich pniach wokół szumi niezwykle spokojnie. Oddalający się spokojny rytm szumu wody zdaje się dawać wygrywać podstawę pod niezwykły akompaniament leśnego ptactwa i wszelkiej maści owadów żerujących w poszyciu leśnym. W promieniach letniego, ciepłego słońca uwidacznia się niezliczona liczba latających stworzonek, zaczynając od wszelkiego rodzaju muszek i ciem, na kukułkach i dzięciołach kończąc. Niezbyt wygodna leśna ścieżynka wije się pośród borowiny wgłąb kniei.

v.2
Nagie pnie, przysypane delikatną warstwą śniegu trwają niewzruszone, jakby czekając na cieplejsze dni. Jedynie obecność niewielkich ptaków błądzących gdzieś pośród koron drzew świadczy o jakimkolwiek życiu w tej części krainy. Leżący wszędzie śnieg odbija skąpe promienie słoneczne, mieniąc się niczym rozrzucone drogocenne kamienie. Wydeptana, wąska scieżka prowadzi wgłąb kniei.

Pozdrawiam :)

PostNapisane: Pn mar 16, 2009 21:26 

To powyższe to moje - zapomniałem się zalogować :)

PostNapisane: Pn mar 16, 2009 21:51 

A i witaj Ty, Larinie!
Świetnie, że jest jeszcze ktoś, kto chce pomóc i przeznacza swój czas na stworzenie choćby kilku opisów. Wielkie dzięki zarówno za starania jak i pierwszy efekt ;). Tyle gwoli przywitania.
Co się zaś tyczy konkretnie opisów, kilka uwag z mojej strony:
- Wykonałeś dwa opisy, jak tabakista prosił, na zimę i pozostałe pory roku (choć najczęściej wykonuje się je pod wszystkie 4). Tak naprawdę chyba tylko ostatnie zdanie jest analogiczne do poprzedniego. Nie problem w tym, że źle, tylko na dłuższą metę szybciej kończą się pomysły (wykonałeś jeden, tak naprawdę opis, a napisałeś dwa, nieprawdaż?) i siły. Praktyczniejszą metodą jest przerabianie każdego zdania na osobne pory, lub podstawiania, w ten sposób jest wydajniej i masz szersze pole do popisu.
- Stylistycznie jak najbardziej, moim zdaniem, w porządku - plastycznie i opisowo.
- Na przyszłość, przy dodawaniu większej ilości opisów, w celu uniknięcia zwykłego burdelu, odsyłam do metody opisanej http://www.vattghern.com.pl/forum/viewt ... p?f=6&t=37 tutaj, w ostatnim poście.
- Także na przyszłość: pamiętaj, że jeśli wyjątkowo skupiasz się na jakimś przedmiocie, również opisz go i dołącz pod opisem lokacji. Nikt nie pogardzi też stosownym eventem.
- Im dłuższy i bardziej szczegółowy opis tym lepiej.
Raz jeszcze dzięki i oby tak dalej!

Regn

PostNapisane: Pn mar 16, 2009 21:58 
Czarodziej

Regn mnie uprzedził, ale dołączam się do powitania i dzięki że piszesz.
A do wszystkich: jeszcze dosłownie kilka lokacji. ;)

PostNapisane: Pn mar 16, 2009 23:48 

Dziękuję za ciepłe słowa :)

Nabazgrałem coś jeszcze, jeżeli chodzi o eventy - postaram się to wyedytować w najbliższym czasie. Ostatnimi czasy nudzę się wieczorami, toteż rozplanowałem sobie w ten oto sposób ów "lasek":

1. wejście do lasu od strony rzeki
  2. las, lokacja 1; ot lasek, ścieżynka...
  3. las, lokacja 2; źródełko
  4. las, lokacja 3; polanka
  5. las, lokacja 4; rozpadlina, "wilcze doły"
  6. wyjście z lasu na trakt

Będę konsekwentnie edytował tego posta, ażeby wszystko się w jednym miejscu zawarło. Pozwoliłem sobie też na lekką modyfikację wcześniej wklejonego tekstu, pod kątem zmiany "kniei" na "zagajnik", w końcu knieja nijak się ma do niewielkiego lasku czy też borku. Poza tym jest tam bezsensowne powtórzenie, które wyciąłem :)

Przy okazji raz jeszcze proszę o cierpliwość i zrozumienie, to mój zupełny debiut jeśli chodzi o jakiekolwiek przejawy aktywności (włącznie z graniem) przy mudzie.

Dość już bezsensownego gadania - do rzeczy :)

Wejście do zagajnika
a) lato
Kilka niewielkich drzew o cienkich pniach wokół szumi niezwykle spokojnie. Oddalający się spokojny rytm szumu wody zdaje się wygrywać podstawę pod niezwykły akompaniament leśnego ptactwa i wszelkiej maści owadów żerujących w poszyciu leśnym. W promieniach letniego, ciepłego słońca uwidacznia się niezliczona liczba latających stworzonek, zaczynając od wszelkiego rodzaju muszek i ciem, na kukułkach i dzięciołach kończąc. Niezbyt wygodna leśna ścieżynka wije się pośród borowiny wgłąb zagajnika.
b) zima
Nagie pnie, przysypane delikatną warstwą śniegu trwają niewzruszone, jakby czekając na cieplejsze dni. Jedynie obecność niewielkich ptaków błądzących gdzieś pośród koron drzew świadczy o jakimkolwiek życiu w tej części krainy. Leżący wszędzie śnieg odbija skąpe promienie słoneczne, mieniąc się niczym rozrzucone drogocenne kamienie. Wydeptana, wąska ścieżka prowadzi wgłąb zagajnika.

TODO: tutaj dorobię jutro opisy na dzień/noc, pytanie: uwzględniamy ranek, południe i inne pory dnia? :)
TODO2: wedle rad dorobię jeszcze dwie pory roku edytując to co już mam

Zagajnik - stary dąb i źródełko
a) dzień
Na tle kilkunastometrowego dębu, wszelka okoliczna flora wygląda wręcz na karłowatą. Rozłożyste gałęzie znajdujące się na wysokości około pięciu metrów nad ziemią na tle słońca, które ubiera je w jasną poświatę, nadają temu drzewu niemal mistyczny wygląd. Ogromny pień serca zagajnika i przepastne korzenie dają schronienie wszelkiej maści jaszczurkom, małym wężom i owadom. Jeden bóg raczy wiedzieć, cóż może mieszkać w koronie tej rośliny. Spod drzewa, z niewielkiej szczeliny skalnej wypływa woda niezmącona i krystalicznie czysta. Szemrze enigmatycznie i spokojnie, płynąc przez kilkanaście centymetrów do niewielkiej grobelki z ułożonych w poprzek nurtu kamyków, po czym spływa dalej w kierunku rozpadliny.
b) noc
Na tle kilkunastometrowego dębu, wszelka okoliczna flora wygląda wręcz na karłowatą. Rozłożyste gałęzie znajdujące się na wysokości około pięciu metrów nad ziemią przysłaniają księżyc, który jednak okala je jasnosrebrzystą aurą. Widok ten nadaje owej roślinie niemal mistyczny wymiar. Ogromny pień serca zagajnika i przepastne korzenie dają schronienie wszelkiej maści jaszczurkom, małym wężom i owadom. Jeden bóg raczy wiedzieć, cóż może mieszkać w koronie tej rośliny. Spod drzewa, z niewielkiej szczeliny skalnej wypływa woda niezmącona i krystalicznie czysta. Szemrze enigmatycznie i spokojnie, płynąc przez kilkanaście centymetrów do niewielkiej grobelki z ułożonych w poprzek nurtu kamyków, po czym spływa dalej w kierunku rozpadliny.

PS: Zmieńcie sobie przy zaznaczaniu tekstu href'a z # na javascript:void(0), a akcję normalnie na onClick. To przerzucanie na górę strony przy kopiowaniu tekstu doprowadza do pasji :\

Popracujemy nad tym. Krun

Gdyby była potrzebna pomoc - służę :) Web programmingiem zajmuję się zawodowo.

Ja również, więc nie jest to jakiś gigantyczny problem, zwłaszcza, że reguła dla tego bbcode znajduje się w bazie danych:) Krun

Po voidzie jeszcze NULL albo zero, inaczej będzie się sypać bugami :)

Ostatnio edytowano Wt mar 17, 2009 12:42 przez Larin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt mar 17, 2009 10:26 
Czarodziej

Lokacje których brakowało dotąd są sąsiadujące ze sobą, ale w dwóch miejscach po trzy. W obu przypadkach ciągną się wzdłuż rzeki. Po sąsiedzku jednego z tych miejsc jest już zrobiony mały, opuszczony sad, jeśli to pomoże w opracowaniu koncepcji. Oczywiście inne pomysły także jak najbardziej mają miejsce bytu, może poza 'wilczymi dołami', bo pułapki jako takie to trochę szerszy problem. ;)
Odnośnie pór dnia, to wyraźnie odczuwalny dla graczy podział to dzień/noc, ale nie ma przeciwwskazań przed podzieleniem ich na precyzyjniej określone pory. Im więcej różnych smaczków tym ciekawszy świat ;) Dlatego też, mile widziane są opisy tego co ma się na lokacji znajdować.

PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 22:14 

Czy opisy sa nadal aktualne?? Może potrzeba jakiś nowych?? Przepraszam ale nie jestem w temacie bo zajrzałem tu po 2 letniej przerwie :)

PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 19:09 
Czarodziej

Tak, wszystko w tym temacie jest, jak sama nazwa wskazuje - aktualne.

PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 22:33 

Ok 1 Opis bardziej treningowy bo mam kilka pytań :).
Stawiając swój pierwszy krok delikatnie zapadłeś się w zielonkawym mchu okalającym każdy zakamarek tego tajemniczego gaju. Gdzieniegdzie pojawiają się grzyby lecz na szczególną uwagę zasługują dzikie owoce lasu, których delikatne gałązki uginają się od obfitości różnobarwnych owoców. Idealnie nadają się one na poranną przekąskę. Choć jest wczesny poranek twą twarz owiewa delikatny i ciepły wiaterek nadający rytm życia zielonemu światu. Słońce leniwie przedziera się przez zroszone korony drzew nadając bajeczny klimat otaczającemu Cię miejscu. Onieśmielony widokiem postanowiłeś usiąść na pobliskim pniu oddając się atmosferze zaczarowanego miejsca. Zamknąłeś oczy i zapomniałeś o prześladujących Cię problemach. Po chwili usłyszałeś orkiestrę natury składającą się z szelestu trawy, śpiewu ptaków i szmeru wodospadu wpadającego do pobliskiej rzeczki.

Event z owocami do wzięcia :) i teraz...
1.Idealnie nadają się one na poranną przekąskę<--------Potrzebne czy się mają sami domyśleć gracze?
2.Onieśmielony widokiem postanowiłeś usiąść na pobliskim pniu oddając się atmosferze zaczarowanego miejsca<----------Mogę podjąć decyzję czy użytkownik ma osiąść na kamieniu czy nie?
3. Przepraszam ale mam trochę problemów z przecinkami nigdy nie wiem gdzie wstawiać...

Pewnie jest dużo więcej błędów więc proszę o rady co poprawić :)

Pozdrawiam ^^

PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 23:00 
Czarodziejka

Pierwsze, co rzuca mi się w oczy - nie opisujemy odczuć gracza!
Tylko i wyłącznie to, co widać.
Niech będzie, że jest np. piękne, choć wiadomo - to pojęcie względne, dla elfa co innego będzie piękne, dla krasnala - co innego.
Ale nie można powiedzieć 'stawiając pierwszy krok', bo nie wiadomo, czy to pierwszy krok.
A jeśli postać siedzi?

Po drugie - zobacz - 'poranna przekąska', 'choć jest wczesny ranek' - dajesz do zrozumienia, jaka jest aktualna pora dnia. A co z pozostałymi?
To jest jak najbardziej dobre, tylko należałoby jeszcze dopisać opcje dla pozostałych części dnia (plus noc). :)

Co do tego wiatru nie jestem pewna - niech wypowiedzą się Avard, Krun lub Vera, czy coś takiego nie powinno zależeć od pogody?

Dalej - znowu - gracz sam decyduje o tym, czy siada.
Poza tym nie każdy będzie onieśmielony.
Jeśli elfiak chodzi po lesie dzień w dzień, nawet kilka razy dziennie, to czy widok dalej będzie go tak samo onieśmielał?
Z każdym razem przysiądzie na pniu onieśmielony?
A jeśli nie prześladują go problemy? ;)

Skupiamy się tylko na tym, co widać, czego można dotknąć.
Resztę - pozostawiamy graczowi - niech sam się zachwyca, niech sam decyduje, kiedy chce usiąść, a kiedy pierdnąć. ;)

Ładnie, plastycznie - jednak więcej o samej lokacji bym prosiła. ;)

PS. Pora już nie ta, jak dla mnie, wybacz, jeśli coś brzmi jak atak (zupełnie niezamierzenie).

F.

PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 15:32 

Dzięki ^^ o to mi chodziło mam przynajmniej teraz punkt odniesienia bo człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach ^^. Teraz mam trochę roboty ale wieczorem może coś skleję.

PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 15:55 
Czarodziej

Przede wszystkim - dzięki za pomoc! :)
Zdanie z 'wiaterkiem' też może być, ale należy uwzględnić jeszcze inne warunki atmosferyczne (ew. nie uwzględniać ich i wtedy podać, że tylko w takich a takich warunkach ma być to zdanie pokazywane, w innych nic).
Pierwsze zdanie też nie jest takie złe - Wystarczy tylko dodać warunek, że jeśli stoimy to ma być takie, a jeśli nie to inne (np. wywalić pierwsze słowa i zacząć od: "(...)Delikatnie zapadłeś się w zielonkawym mchu(...).").
Faeve chodziło o to, żebyś po prostu uwzględniał inne warunki atmosferyczne, pory dnia, roku, punkt widzenia itd. Zamiast rezygnować z dobrego opisu, wystarczy go tylko nieco rozbudować.
Np. taka pierdoła jak dodawanie formy żeńskiej, np. "zapadłeś/aś się w zielonkawym mchu".

Na Vatt'ghernie nie uświadczysz miliona lokacji, bo stawiamy na ich jakość a nie ilość, dlatego właśnie tak się czepiamy. Niech Cię to nie zraża. :P
pozdrawiam

PostNapisane: Pt mar 05, 2010 22:28 

Witam. Mój pierwszy post na forum. A tak dziś zajrzałem, dowiedziawszy się, że jest MUD o wiedźminie i zainteresowałem się na tyle, by założyć na forum konto :-D

Nigdy w życiu nie grałem na MUDzie (kiedyś trzeba spróbować, a z obecnych tylko vatt'ghern zaoferował ciekawy poziom), nigdy też nie robiłem do takowego opisu, acz z RPG przez net się co nieco przeszło, toteż postanowiłem spróbować w ramach ciekawości dać opis pod tematykę w tym topicu poproszoną. Jest to wersja wstępna (poza tym, nie jestem przekonany, czy ktoś tu jeszcze zagląda, więc przy okazji będzie to testem aktywności :P)

Ot, w tematyce leśnej, popełnione dość świeżo:

Południowy skraj. Dwie brzozy (dzień. Wiosna/Lato)

Cytuj:
Gąszcz godny Brokilonu zrzedł, a korony nie imponują tu już swą rozłożystością. Słońce wygrywa batalię z liśćmi, sprytnie przeciskając się między zielonymi tarczami lesistego księstwa. Bezkompromisowo zalewa ściółkę całym potokiem promieni. Skacze to do zajęczej dziupli, to znów jak w pryzmacie tańczy barwami przy kroplach rosy zdających się gęstymi łzami Magna Mater.
Od wschodu ciągnie się aleja olszyn, pochylonych ku wydeptanej przez zbieraczy malin ścieżce. Kora olch została białą farbą oznaczona symbolami w Starszej Mowie, zabraniającymi ścinać wskazane drzewa. Widać druidzi przypisali im jakąś szczególnie wyszukaną alegorię natury. Kto wie, być może nawet miejsce to ma lub, co bardziej prawdopodobne, miało w przeszłości jakieś znaczenie sakralne? Od zachodu flora ciemnieje, nasycona głęboką zielenią. Wrażenie potęgują co grubsze konary, dające więcej cienia.
Tutaj jednak, wśród rozsianych wokoło grup drzew przypominających jako żywo towarzystwa koteryjne na bankiecie, jest jasno, ciepło i więcej niż spokojnie.
Punkt orientacyjny stanowią dwie brzozy, splecione kaprysem wokół siebie. Jak kochankowie stający w cielesne szranki, przyrosły do się pniami i objęły czule gałęziami. Złaknione pieszczot brzozy naśladujące manierę ludzką, stały się zahaczką licznych bajęd, wśród których romantyzm i tragizm wyznaczyły granice estetycznych kategorii, nie mniej wyszukanych niż estetyka samych drzew. Bukoliczny obraz aż prosił się o uzupełnienie typowymi, leśnymi gryzoniami i ptactwem. Tych jednakże brakowało.

Jeśli się nada stylistyka, konwencja wiedźmińska etc. to w sumie chętnie popełniłbym resztę dla innych pór roku oraz dnia i, mam nadzieję, byłby to ewentualny początek mojego wkładu w tegoż MUDa. Sagę znam (Nieskromnie wyszedłem. Cóż...) lepiej niż dobrze, a i z językiem polskim co nieco do czynienia mam, więc, jeśli zdarzyłaby się taka możliwość, chętnie bym się tu zaangażował.

Podoba mi się, jakby to ująć... konkretność wymagań przy tego typu opisach. Nie miałem jeszcze przyjemności (zetknąłem się z czymś podobnym w grach paragrafowych, acz widzę pewne różnice). Proszę tylko się ze mnie nie śmiać jako z "amatora" MUDa, tudzież MUDowej dziewicy.

To niezłe ćwiczenie warsztatu literackiego, a właśnie tym się na codzień zajmuję (a przynajmniej staram. Miło móc wreszcie połączyć przyjemne z pożytecznym ;) )

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1